istanbul dövme kursu veren yerler dövme öğrenmek dövme dersi ver


- The best home videos are here
DÖVMECİ İSTANBUL DÖVME YAPANLAR UZMAN DÖVMECİ ŞİŞLİ DÖVMECİ DÖVME DERSİ DÖVME KURSU TATTOO

dEdE__TAZ production_ I’M UNTOUCHABLE|MySpace Music Videos
KOİ BALIĞI DÖVMESİ KOİ TATTOOBIRAKIN RUHUNUZ CİLDİNİZE YANSISIN ....

TATTOO GÜNÜMÜZDE BİR GÖRSEL VÜCUT ESTETİĞİDİR TABİ BİLİR KİŞİLERİN ELLERİNDE YAPILDIGI SÜRECE BİZİ TERCİH EDİN PİŞMAN OLMAYIN....

TATTOO PİERCİNG KALICI MAKYAJ YAPILIR İSTANBUL

TATTOO BY MURAT

istenmeyen dövmeler silinir

tattoo_murat@hotmail.com

www.tattoomurat.com

www.tattoomurat.tr.gg

Murat ARI
0537 266 60 90
0543 482 37 86

İSTANBUL ŞİŞLİ TATTOO BY MURAT

KESİK AMELİYAT YARA İZLERİ KAPATILIR COVER UP DÖVME
PORTRE DÖVME YAPILIR
PİERCİNG TAKILIR
KALICIMAKYAJ YAPILIR
ÖZEL TASARIM DÖVME YAPILIR KİŞİYE ÖZEL


İSKAMBİL DÖVMESİ PLAY CARD TATTOO
BİOMEKANİK DÖVME BİOMEKANİK DÖVMELER
İSKAMBİL DÖVMESİ PLAY CARD TATTOO
ORKİDE DÖVMESİ ÇİÇEK DÖVMELERİ GÜL DÖVMESİ TAÇ DÖVMESİ KRAL TAÇI DÖVMESİ KİNG TATTOO
KARTAL DÖVMESİ KARTAL DÖVME EAGLE TATTOO PANTER DÖVMESİ SPLİT PANTER DÖVMESİ ÖRÜMCEK DÖVMESİ SPİDER TATTOO PORTRE DÖVME PORTRE DÖVMELER İSTANBUL DÖVME SPLİT DÖVME SPLİT TATTOO MELEK DÖVMESİ MELEK DÖVMELERİ ANGEL TATTOO KIZILDERİLİ DÖVMESİ KIZILDERİLİ TATTOO KIZILDERİLİ TÜY DÖVMESİ TÜY DÖVMESİ KELEBEK DÖVMESİ KELEBEK DÖVMELERİ BEL DÖVMESİ TRİBAL BEL DÖVMELERİ YAZI DÖVMESİ HARF DÖVMELERİ HARF DÖVMESİ CELTİK DÖVMESİ AKREP BURCU DÖVMESİ AKREP DÖVMESİ AKREP DÖVME AT DÖVMESİ UNİCORN DÖVME PEGASUS DÖVMESİ YILDIZ DÖVMESİ STAR TATTOO YILDIZ DÖVMELERİ DÖVME KURSU ÖZEL DÖVME DERSİ TATTOO MURAT DÖVMECİ İSTANBUL DÖVMECİ TATTOO BY MURAT ŞİŞLİ DÖVMECİ İSTANBUL DÖVME STUDYOSU ŞİŞLİ DÖVMECİ

ORKİDE DÖVMESİ ÇİÇEK DÖVMELERİ GÜL DÖVMESİ

TAÇ DÖVMESİ KRAL TAÇI DÖVMESİ KİNG TATTOO


KARTAL DÖVMESİ KARTAL DÖVME EAGLE TATTOO
TRİBAL DÖVME TRİBAL DÖVME DESENLERİ

PANTER DÖVMESİ SPLİT PANTER DÖVMESİ

ÖRÜMCEK DÖVMESİ SPİDER TATTOO

PORTRE DÖVME PORTRE DÖVMELER İSTANBUL DÖVME


SPLİT DÖVME SPLİT TATTOOMELEK DÖVMESİ MELEK DÖVMELERİ ANGEL TATTOOKIZILDERİLİ DÖVMESİ KIZILDERİLİ TATTOO

KIZILDERİLİ TÜY DÖVMESİ TÜY DÖVMESİ

KELEBEK DÖVMESİ KELEBEK DÖVMELERİ

BEL DÖVMESİ TRİBAL BEL DÖVMELERİYAZI DÖVMESİ HARF DÖVMELERİ HARF DÖVMESİ

CELTİK DÖVMESİ AKREP BURCU DÖVMESİ AKREP DÖVMESİ AKREP DÖVME


AT DÖVMESİ UNİCORN DÖVME PEGASUS DÖVMESİ

YILDIZ DÖVMESİ STAR TATTOO YILDIZ DÖVMELERİ

DÖVME KURSU ÖZEL DÖVME DERSİ TATTOO MURAT


DÖVMECİ İSTANBUL DÖVMECİ TATTOO BY MURAT ŞİŞLİ DÖVMECİ


İSTANBUL DÖVME STUDYOSU ŞİŞLİ DÖVMECİ


İNSANIN TARİHSEL GELİŞİMİ İÇİNDE DÖVMENİN YERİ VE ÖNEMİ

 İnsanoğlu tarihin çok eski dönemlerinden beri, çeşitli şekillerle ve uygulamalarla bedenini süslemeye çalışmıştır. 

Dak, döğün, dağ gibi çeşitli şekillerde adlandırılan dövme, bu süslenme şekillerinin en çok kullanılanlarından birisidir.Mısır mumyalarını süsleyecek kadar tarihi eskiye dayanan bu süsleme çeşidi “DÖVME” nedir?  

Dövmeyi tanımlamak gerekirse, bir boya maddesinin çeşitli tekniklerle alt deri yüzeyine kadar işlenmesidir. Dövme yapılırken is, çivit, bitki özleri, kına, safran gibi malzemeler kullanılır. Deride yarıklar oluşturularak bu malzemeler iğne ve benzeri araçlar yardımıyla yarıkların içine işlenir.Anlaşılacağı gibi dövme oldukça zahmetli ve acı verici bir iştir. Bazı toplumlarda suçluları ve köleleri tanımak amacıyla kullanılan dövme; kimi toplumlarda dinsel-büyüsel amaçlı kullanılmıştır. Samao, Tahiti ve Japon Yakuza dövmeleri bu tarz geleneksel ve dinsel temalar içeren dövmelerin sıkça yapıldığı yerlerdir. 

Anadolu’daki dövme adetine özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerimizde rastlanmaktadır.O’nlar bu süslenme şekline kendilerince “dövün” adını vermişlerdir. 40-45 yaşlarındaki kadın ve erkeklerin birçoğunda dövünlere rastlanmaktadır. Genelde is kullanılarak yapılan dövünler el, yüz ve vücudun çeşitli bölümlerini süslemektedir. 60 yaş ve üzerindeki kadın ve erkekler bereket ve şans getirdiğine ve nazardan koruduğuna inandıkları için, çocuğu olmayan kadınlar dövme yaptırdıklarında çocukları olacağına inandıkları için; bazı yörelerde belirli aşiretleri temsil ettiği için bu gelenek halen devam etmektedir.  

Günümüzde dövme, insanlar için çok farklı anlamlar taşımaktadır. Kendini ifade etme, süslenme, çekici görünme, dikkat çekme, farklı ve güçlü olma gibi çeşitli amaçlarla insanlar dövme yaptırmaktadırlar. Geleneksel anlamını hemen hemen yitirmekte olan dövme, günümüzde profesyonel  bir ruhla giderek yaygınlaşmaktadır. Geleneksel ve dinsel anlamından sıyrılıp estetik kaygılarla yapılan, yaptırılan ‘DÖVME SANATI’ ortaya çıkmıştır. Bu icranın sanat olarak algılanmasına 1900’lü yılların başında profesyonel dövme makinesinin icat edilmesiyle başlandığını söyleyebiliriz.


PROFESYONEL KALICI BİR DÖVMENİN YAPILABİLMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR ŞUNLARDIR

(6 altın kural, birinin eksikliği profesyonelliğe gölge düşürür)

1. Kullanılan Dövme makinesinin orijinal olması:

       Türkiye’de üretimi bulunmayan dövme makineleri Avrupa ve Amerika ‘da sanayileşmiştir. Bu alanda birçok firma bulunmaktadır. Yapılacak dövmenin tarzına göre çeşitli devir hızlarında dövme makineleri bulunmaktadır. Bu işle sadece merak anlamında uğraşan kişilerin amatörce yaptıkları, teyp yada kapı zilinden bozma bobinlerle asla profesyonel dövme yapılamaz. Profesyonel dövme makinelerinin bobinleri özel olarak sarılırlar. En hafif, en güçlü ergonomik makine ideal makinedir.

2.Kullanılan Dövme  Boyalarının orijinal olması:

      Türkiye’de üretimi bulunmayan profesyonel dövme boyaları Avrupa ve Amerika’da laboratuvarlarda dermatalogların denetiminde hazırlanır. Ve bu boyalar Avrupa Sağlık Birliğinin onayladığı kimyasal aralığın üstünde ve zararlı  kimyasal karışım içeremezler. Bu boyaların ana maddesi “pigment” adlı bir tozdur. Saf olan boyalar pigment ile karıştığı zaman deride kalıcılık sağlar. Dövmeciler sertifikaları ve laboratuvar raporları olmayan boyaları kullanmazlar. Kullanmamalıdırlar. Boyaların özelliklerini bilmelidirler. Kalem mürekkepleri ve çini boyalarını kalıcı dövmede kullanmak sağlıklı değildir. Profesyonel kalıcı dövme boyaları bu mürekkepler gibi kanserojen madde içermezler.kullanım süreleri  vardır. Bir dövme boyası gerekli saklama koşullarında maksimum bir yıl içinde tüketilmelidir.

3.Kullanılan Dövme İğnelerinin orijinal olması:

      Türkiye’de üretimi bulunmayan dövme iğneleri 0.20 mm incelikten başlayarak derecelenirler. Ve yapılacak dövmeye göre tek veya birkaç tanesi bir araya getirilerek kullanılırlar. Maddelerin alaşımlarından dolayı paslanmazlar. Toplu iğne, bocuk iğnesi ve dikiş iğneleriyle profesyonel dövme yapılması mümkün değildir. İğneler tek kullanımlıktır ve belirli bir saatten sonra aşınma yaparlar. Büyük dövmelerde, belirli bir süre sonra yeni iğne kullanmak gerekebilir.

4.Kullanılan Dövme Teçhizatının uyumlu olması:

      Profesyonel Dövme makineleri elektrik ile çalışır. Bu elektrik teçhizatının da makinenin devir hızına uygun olması gerekir. Ayrıca makineyı tutmak için kullanılan “grip”  boyanın deriye akmasını ve iğnenin belirli bir düzlemde hareket etmesini sağlayan “nozzle” yani ibrik bölümü de sanatçının tarzına, eline uygun olmalı ve medikal alaşımlar içeren metalden üretilmiş olmalıdır.( ya da tek kullanımlık bir kılıf bölümü kullanılmalıdır) grip-nozzle-back birleşimine kılıf denir.

 

5.Dövme yapımının steril şartlarda olması:

      Dövme yapan kişinin ameliyat eldiveni kullanması, tek kullanımlık peçetelerle deriyi; dövme yapım aşaması öncesi ve sonrasında, dezenfeksiyon sıvılarıyla temizlemesi gerekir. Profesyonel dövme boyalarının konulacağı kapların tek kullanımlık olması gerekir. Bar-cafe köşelerinde profesyonel  dövme yapılamaz. (Dövmede kullanılan sabit kullanımlık aletlerin aletlerin ilk önce ultrasyonik yıkma makinesinde yıkanması sonrasında poşetli sterilizasyon yapılıyorsa poşete girmesi, poşetsiz sterilizasyon yapılıyorsa direkt otoklava atılması gereklidir. Bunların yanı sıra tek kullanımlık makine aksamları da kullanılabilir. Bunlar dövmeye ekstra maliyet getirecekleri için ücretleri ayrıca dövme yapılan kişiden talep edilebilirler.)

6.Dövmeyi yapan kişinin işinin ehli olması:

      Tüm yukarıda saydığımız özellikleri bünyesinde toplayacak kişiye profesyonel dövme sanatçısı diyebiliriz. Bu şartları oluşturmamış yerlerde dövme yaptırmak, yaptıran kişileri de yapan kişiler kadar suçlu yapar. Çünkü kendi vücuduna değer veren insanlar gerekli araştırmayı da yaparlar. Sonuçta internet denilen bir şey var.


KALICI DÖVME NASIL YAPILMALIDIR? 

Kalıcı dövme yapmak için  organizasyon yapmak gerekir. Yapılacak işlemlerin sırası vardır. Dövme yapılacak figür ortaya konduğu zaman yapılacak işlemler ve bunların uygulama sıralamaları organizasyonun kendisini oluşturur.

 

2a. Kalıcı dövme organizasyonu

Bu organizasyonu (sıralamayı) genel anlamda şu şekilde yapabiliriz. (Ancak her dövme sanatçısının kendine has bir tarzı vardır. Burada aktardığım kendi işçiliklerimde genel ve basit anlamıyla uyguladığım yöntemdir. Daha farklı bir sıralamayı gerektirecek tarzda dövmeler de vardır)

 

1-) Kalıcı dövme yapılacak figürün seçilmesi.

2-) Kalıcı dövme yapılacak bölgenin kıldan ve tüylerden arınması(yoğun tüy ve kıllar boya tutarlar. Dövme yapımı sırasında temizlemeyi ve dövmenin gözükmesini engeller)

3-) Kalıcı dövme yapılacak bölgenin dezenfeksiyon sıvılarıyla temizlenmesi

4-) Vücuda transfer çıkarmak.

5-) Sterilizasyonu yapılmış aletlerin ve tek kullanımlık sarf malzemelerinin hazırlanıp iğnelerin dövme yapılacak kişi önünde lehimlenmesi.(artık presli tek kullanımlık iğneler de var)

6-) Profesyonel kalıcı dövme makinesinin montajının yapılması.

7-) Figürün hatlarının atılması(Koyu veya gölge hat)

8-) Siyah ağırlıklı gölgelerin ve koyulaştırmaların, doldurmaların yapılması.

9-) Varsa koyudan açığa doğru renklendirmelerin yapılması.

10-)Düzeltmelerin ve ufak eklemelerinin yapılması.

11-) Açık yara konumunda  son dezenfekte temizlik, antibiyotik etkili pomadın sürülmesi ve en fazla bir saat streçle kapatılması.

12-) sarf malzemelerinin dövme atık çöpüne atılması.

13-) Dövmenin hijyenik bir şekilde bakımının iyileşinceye kadar yapılması.  

 

2b. Bazı tanımlamalar:

 

2b.1)Transfer çizmek:

Dövmesi yapılacak figürün birebir deriye aktarılması için kopya kalemiyle yarı şeffaf kağıt olan aydıngere çizilmesidir. (Kitabın yazımından sonra avrupadan ithal edilen, deriye çıkarılacak figürün direkt çıktısının alındığı makineler yurdumuza girdi. Her ne kadar bir zorunluluk değilse de kullanılması zaman kazancıdır) 

2b.2)Ters Transfer çizmek:

Transfer çizildikten sonra deriye aktarımı sırasında  ters çıkar. Eğer figür bilgisayardan yatay olarak ters yöne çevrilirse (örneğin: Sağa bakan eğilmiş bir gül modeli sola bakar olarak ta çıkarılmalı) üzerinden yapılacak kopya çizimle doğru orantılı bir transfer çıkarabiliriz. Ters çevirmeye imkanımız yoksa dövmesi yapılacak figürün kopyası çıkarılır ve çıkan kopya ters çevrilip, tersinden de kopya alınır. En son kopyasını aldığımız çiziminden vücuda transferi yapılır. 

2b.3)Dövme için anatomik duruş:

Vücudun dik bir şekilde, ayakta, baş dik olarak, eller de bacakların yanına sallanmış halde karşıda duran kişiye bakar halde durmasına denir. (tıp teriminde eller dışa dönüktür) 

2b.4)Transfer çıkartmak:

Transfer için aydıngere kopya çizildikten sonra, koltuk altı sabun stickleri dövmenin yapılacağı yere sürülür. Ardından transfer için kopyanın çizildiği aydınger stickli bölgeye baskı uygulanarak yaklaşık 15 saniye kadar tutulur. Transfer tekniğiyle dövmeye başlanacaksa;  transferin net çıkması ve transfer yapılan figürün aslına bağlı kalınmak için dövme yapılacak kişi anatomik duruşta tutulmalıdır.  

 

PROFESYONEL KALICI DÖVME MAKİNESİ VE ÇALIŞMA SİSTEMİ

 Gerçekte makinenın ucunda boya akışını sağlayan “nozzle” denilen “ibrik” bölümü vardır. Klasik anlamıyla tüm dünyada profesyonel dövmecilik sanatında bu makine tipi kullanılır. Ve bu sisteme de “hokka&divit usulü”denilir. 

Profesyonel bir dövme makinesi15 V’a kadar çalışır. Ortalama olarak saniyede 20 defaya kadar deriye boya ittirme kapasitesine sahiptirler. Bu yapılan dövmeye, verilen işçiliğin incelik derecesine göre azalabilir. Genelde çift bobinlidirler. Üzerlerinde bulunan elektronik aksamlar sayesinde saatlerce (aşırı) ısınma yapmadan ve devreleri yakmadan çalışır Fakat tek bobinli ve sadece hat atmada kullanılan düşük voltajlı dövme makineleri de mevcuttur.  

      Profesyonel dövme makineleri tek parçadan oluşmazlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi montajlıdır.

 

İŞÇİLİK VE FİGÜR  FARKLILIKLARINA GÖRE BAZI PROFESYONEL KALICI DÖVME  TARZLARI 

            Esasında profesyonel dövmeyi aşağıda saydığımız tarzlarla sınırlandıramayız. Genel anlamda yapılan tarzları işlemenin yeterli olduğunu düşündüm.

6a. TRİBAL DÖVMELER:

İngilizce ‘tribe’ kelimesinden türemiştir. Türkçesi’de kabileye ait olan kabilesel  anlamına geliyor. Dövmecilik sanatı açısından tanımını yapacak olursak; simetrik, asimetrik, anlamlı, anlamsız şekiller anlamına geliyor. Çok fazla yaptırılan tarzdır.Belirli bir anlam ifade etmeyen tribal sıklıkla yaptırılan bir tarzdır.Dövmede anlam kaygısı taşımayan insanlar yaptırır. Totemlerde kullanılan çizgilerden doğmuştur. Ve yapılış tarzı olarak dövmeciler tarafından genelde tercih edilmezler. Çünkü çoğunlukla doldurma işçiliklerdir, sıkıcıdır. Dövme yaptıranlar, eğer dövme sanatçısının yaratıcılığını kullanmasını sağlarlarsa; triballere üç boyut kazandırabilirler. Renklendirebilirler. Bu tribalin sıradanlığını ortadan kaldıracaktır. 

6b. BİOMEKANİK DÖVMELER:

            Yıldız Savaşları, yarı makine yarı insan robotlar...Kısaca teknolojinin getirdiği yenilikler dijital çizim sanatçılarını, sür realist ressamları ve ardından da profesyonel dövme sanatçılarını etkilemiştir. Ve dövme de ‘biomekanik’ adlı tarzın ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Gölgeleme, renk geçişleri, karartma, ışıklandırma teknikleri gerektirir.

 ‘Haiti Tarzı’ gibi geleneksel dövme tarzlarıyla ‘biomekanik’ dövme yapmak neredeyse imkansızdır. ‘Biomekanik Tarz’ için dövme makinesinin, orijinal dövme boyalarının teknik özelliklerinin hemen hepsi kullanılır. Hayal gücünü tetikleyen, dövmecinin sanatını konuşturup kendi özgünlüğünü sergileyebileceği bir tarz olarak tanımlayabiliriz. Profesyonel dövme işçiliği açısından en üst derecede işçilikler arasındadır.  

6c. PORTRE DÖVMELER:

            İnsan portreleri olduğu gibi hayvan portreleri de yapılmaktadır. Biomekanikte olduğu gibi geleneksel tarzda (makine kullanımı olmadan)portre yapılmaz. Hata götürmeyen bir tarzdır. Belki hayvan portrelerinde(köpeğinizin, kedinizin portresi vb) olmasa da insan portrelerinde mutlak şartla benzetmek esastır. Profesyonel dövme tekniğinde en üst noktada işçiliği gerek tirir. Dövme sanatçısının ışık, gölge ve perspektifi iyi algıladığının ispatıdır.  

6d. CELTIC DÖVMELER:

            Genelde tribal dövmelerle karıştırılır. Tribalize şekillerin iç içe geçmiş, yerine göre karışmış, simetrik, asimetrik dağılmalarından oluşmuş şekillere denir. Özellikle simetri içeren Celtic(Okunuşu seltik)lerde asimetri oluşmaması önemlidir.  

6e. CARTON DÖVMELER:

            Çizgi film karakterlerinin dövmelerine denir. Carton çizim dövmeler sinemanın insan üzerindeki etkisini anlatır. Bu tarz dövmeleri genelde 17-22 yaş grubu yaptırır. Büyük ebatlarda ve çok görünecek yerlere yaptırılmazlar. ‘Oldschool’ tarzın da ifade ediliş biçimidir.  

6f. MİSTİK DÖVMELER:

            Gerçek üstü; peri, melek, şeytan, azrail, cin, yaratık çizimlerini, dini inancı, felsefi görüşleri ifade eden simgeleri içeren dövme çeşididir. Mistik çizimler, kalıcı dövmenin doğuşuna sebep olan bir tarzdır. Fakat profesyonel dövme makineleri sayesinde 3 boyutlu işçilik verilebilir hale gelmiştir.

6g.YIRTICI HAYVAN DÖVMELERİ:

            Özellikle erkeklerin yırtıcı hayvan saplantısı vardır. Daha çok alt kültürün ilgi gösterdiği sitildir. En çok yapılanlar akrep, aslan, vahşi kuşlar,köpek, ejderha, dinazor dövmeleri denilebilir. 

6h. SİMGELER:

            Çok geniş amaçlı yapılan dövmelerdir. Kişiden kişiye farklılık gösterir. Sizin bu da ne? Bu yaptırılır mı dediğiniz dövmeler taşıyan insan için çok anlamlı olabilir. Bu tarz dövmeler sıkça yapılır.

koi dövmeleri,japon dövmeleri,aslan dövmeleri,anka dövmeleri,gitar dövmesi,kai dövme,aslan tattoo,aslan resimleri,ağaç dövmesi,ağaç dövme,ağaç resimleri,dövmeci,şişli dövme,ahtapot resimleri,ahtapot resimleri,ahtapot dövmesi,ahtapot tattoo,akrep dövmeleri,scorpion tattoo,akrep resim,akrep resimleri,akrep dövmeci,ambigram dövmeleri,ambigram tattoo,ambigram dövme,ambigram resim,ambigram nasıl yapılır,ambigram hakkında herşey,tattoomix.com,amerikan dövmeleri,american tattoo,amerikan tattoo,amerikalı dövmeci,anka dövmesi,zümrüdü anka dövme,zümrüdüanka dövmesi,zümrüdü anka,aslan dövmeleri,lion tattoo,aslan dövmesi,galatasaray dövmesi,aslan resimleri,galatasaray,astec dövmeleri,aztek dövmesi,aztec resimleri,astec resimleri,astec tattoo,at dövmeleri,at tattoo,horse dövme,atatürk dövmesi,atatürk imzası,atatürk imzası dövme,mustafa kemal atatürk dövmesi,atatürk portre,atatürk dövmeci,tattoomix forum,atatürk dövmeleri,ayı dövmesi,ayı dövmeleri,ayı resimleri,ayı tattoo,balık resimleri,balık dövmesi,balık dövmeleri,balık dövme,japon balığı dövmesi,koi dövmesi,kai,kio,fish tattoo,fish pictures,balina dövmeleri,balina resimleri,balina dövmeci,tattoo,mix,balina dövme,bant dövmeleri,bant tattoo,bant dövmesi,şişli dövmeci,296 24 19,basketbol dövmeleri,basketbolcu dövmesi,basketbol resimleri,basketbol dövmesi,bateri resimleri,bateri resmi,bateri dövmesi,baterici dövmesi,davulcu dövmesi,bateri satılır,ucuz bateri,bateri galerisi,bel dövmesi,bel dövmeleri,bele dövme yaptırmak,beleş dövme,sibel kekilli dövmesi,bel dövme resimleri,bıçak dövmesi,bıçak dövmeleri,bıçak resimleri,kılıç dövmesi,kılıç resimleri,kılıç dövmeleri,samuray kılıcı dövmesi,samurai sword tattoo,samuray tattoo,kılıç tattoo,biomechanic dövme,biomekanik dövme,biomechanic tattoo,biomechanic pictures,biomekanik dövme resimleri,biomekanik resimleri,biyomekanik resimleri,boğa dövmesi,boğa dövmeleri,boğa resimleri,bull tattoo,bull pictures,bulls tattoo,chicaho bulls tattoo,böcek dövmeleri,böcek dövmesi,böcek dövme resmi,böcek dövmesi resimleri,burç dövmeleri,burç resimleri,burç falı,burç dövmesi,aslan burcu dövmesi,yengeç burcu dövmesi,aslan burcu dövmeleri,yengeç burcu dövmeleri,boğa burcu dövmesi,boğa burcu dövmeleri,kova burcu dövmesi,kova burcu resimleri,kova burcu dövme resimleri,kova resimleri,terazi burcu dövmeleri,terazi burcu dövmesi,terazi burcu resimleri,ikizler burcu dövmesi,ikizler burcu dövmeleri,ikizler burcu dövmesi,ikizler burcu,büyü dövmesi,büyü dövmeleri,büyücü dövmeleri,büyücü dövmesi,büyücü portre dövmesi,gölgeli dövme,gölgeli büyücü dövmesi,tattoomix,çekirge,celtic dövmeleri,seltik dövmesi,celtik dövmeleri,celtik dövmesi,celtic footbal club,kobra dövmeleri,cobra dövmeleri,zenci kobrası,kobra resimleri,arap kobrası,snake dövmesi,snake tattoo,snake pictures,cover-up resimleri,cover-up dövme,kapatma dövmeler,dövme kapatma,dövme kapatıcı,çiçek resimleri,çiçek dövmesi,çiçek dövmeleri,çiçekler,çiçekci,istanbul çiçekci,çiçekli dövmeler,çizgi film dövmeleri,sünger bob,sünger bok,sünger bob dövmesi,çizgi film dövmesi,çizgi film izle,deniz atı dövmesi,deniz atı dövmeleri,deniz atı resimleri,deniz atı,deniz dövmeleri,deniz seni seviyorum,kaşar deniz,kaşar resimleri,kaşar dövmeleri,tattoomix,deniz manzarası,greenpeace deniz,istanbul boğazı,fethiye ölü deniz,ölüdeniz,okyanuslar,ödev indir,deniz ödevleri,deniz akkaya,deniz gezmiş,deniz kızı resimleri,deniz kızı dövmeleri,deniz kızı dövmesi,denizden babam çıksa yerim,denizi kirletme,denizden çıkan deniz kızı,işte gerçek deniz kızı,dinsel resimler,din resimleri,allah 1,metin 2, mp 3,ch 4,cine5,koltuk 6,din dövmeleri,tattoomix,dragon dövmeleri,ejderha dövmeleri, ejder ha,ejdercik,alev çıkartan ejder,alevli dragon dövmesi,dragon resimleri,dragon tattoo,ejderha dövmesi,vejeteryan ejderha,zippo,bağsur ejderha,dudak resimleri,çay bardağına dudak payı,dudak dövmeleri,dudak kontörleri,el ayak dövmeleri,bugün elini veren yarın götünü verir,el dövmesi,ayağa yapılan dövme,taraklı ayak,ayağa yapılan dövme acır mı,ayak dövmesi acır mı,el dövmesi,elele dergisi,fare resimleri,fare dövmeleri,fare dövmesi,speedy gonzales,fareli köyün kavalcısı,fareli köyün saksafoncusu,fareli köy,fareli köyün özeti,fil resimleri,fil taşağı,filden büyük fil avcısı var,fil resimleri,fil dövmeleri,fil dövmesi,flash dövmeler,flash resimleri,flash dövme resimleri,flash resimler,geçici dövme,geçici dövme geçmek bilmiyor,dövme geçer mi,geçici dövme tattoomix,geçici dövme yapan geçirici dövmeci,gemi dövmeleri,gemi resimleri,tayyipin gemisi,gemici dövmesi,gemici dövmeleri,çapa dövmesi,çapa resimleri,çapa dövmeleri,geyik resimleri,geyik dövmeleri,geyik dövmesi,koç dövmeleri,koç resimleri,koç dövmesi,koç taşşağı,uykuluk,uykuluk nerde yenilir,şişli tattoomix,göbek dövmeleri,bira göbeği,göbek resimleri,göbek dansı,bellydancer,göbek dövmeleri,göğüs resimleri,göğüs desenleri,göğüs dövmeleri,göğüse yapılan dövme,memelere südyen özgürlüğü istiyoruz,südyene hayır memelere özgürlük,göz resimleri,göz dövmeleri,göz dövmesi,göze yapılan dövme,anasının gözü,gözlük,optik,numaralı gözlük,elektriği telden gözlüğü kelden al,gül resimleri,rose pictures,gül dövmeleri,rose tattoos,gül dövmesi,rose tattoo,güllü,damar,güneş resimleri,güneş dövmeleri,güneş dövmesi,sun pictures,sun tattoo,sun tattoos,güneş tutulması,2009 güneş tutulması,güneşi gördüm,mahsun kırmızıgül,ay dövmeleri,ay dövmesi,ay resimleri,moon pictures,moon tattoo,moon tattoos,haç dövmeleri,hacı dövmeleri,naber hacı,haç dövmecisi,hacca giden dövmeli metalci,hafız,isa dövmeleri,isa portresi,son yemek,jesus tattoo,jesus pictures,harley dövmeleri,halley çikolatalı gofret,harley davidson dövmeleri,motorcu dövmeleri,motor dövmesi,motorcular,motor kızlar,hz.ali dövmeleri,hz ali dövmesi,hazretiali dövmeleri,hazretiali resimleri,hz.ali dövmesi,ikarus resimleri,ikarus dövmeleri,şeytan dövmeleri,şeytan dövmesi,ikarus dövmesi,isim dövmeleri,isim dövmesi,isim resimleri,japon dövmeleri,japon resimleri,japon kızlar,japon dövmeleri,kadın resimleri,kadın dövmeleri,mans ruin,kadın dövmeci,kadın dövmesi,kötü kadın,kafa dövmeleri,kafa kadar dövme,head tattoo,kafa resimleri,kafası hariç 18,kalp dövmeleri,kalp dövmesi,heart pictures,heart tattoo,heart tattoos,zürafa dövmeleri,zürafa desenleri,zürafa resimleri,zürafa,zürefa,zurafa,giraffe,giraffe desing,ankakuşu,ankakusu,anka desenleri,anka kuşu desenleri,anka dövmeleri,zümrüdüanka,yusufçuk,yusufcuk,desenler,tattoomix,dövme,desenleri,dövme şekilleri, yunus,yunus resimleri,yunus dövmeleri,dolphin design,yunusular,yunus dövme şekilleri,ying yang,yıngyang,yingyang,iyilik kötülük,denge,denge desenleri,denge dövmeleri,dengeler,denge resimleri,karışık desenler,yıldız dövmeleri,yıldız desenleri,yıldız resimleri,star design,yılan dövmeleri,yılan,yılanlar,yılan desenleri,yılan dövmeleri,yılan dövme,yilan,snake design,yengeç,yengec,yengeç dövmeleri,yengeç dövme,yengeç resimleri,yengeç burcu,yengeç burcu desenleri,crab design,zodiac crab,yaratık,yaratık dövme,yaratık desenleri,yaratık şekilleri,yaratıklar,yaratık dövmeleri,tattoo,dövme,creature design,creature,satan, satan design,şeytan,şeytan desenleri,şeytan dövmeleri,şeytan dövme,seytan,seytan dövmeleri,seytanca,şeytanca,şeytanlar,şeytan şeklilleri,yarasa,yarasa dövme,yarasa dövmeleri,yarasa desenleri,yarasa şekilleri,bat,bat design,3 boyutlu dövme,üç boyut,üç boyutlu dövme,3.boyut,oyun indir,dizi izle,wiking,viking,wiking dövme,wiking design, wikingler,wiking desenleri,wikingdövmeleri,ünlü dövmeler,ünlülerin dövmesi,ünlülerin dövmeleri,ünlülerin benzerleri,unlu dövme,unlulerın dovmelerı,uzay,uzay dövme,uzaylı,uzaylı dövme,uzaylı dövmeleri,space,space design,space tattoo,tattoo,tatu,dome,dövme,ugurbocegı,uğur böceği,uğur,ugur,uğurböceği,uğur böceği dövmeleri,ugurbocegı dovmeleri,ladybug,ladybug tattoo,ladybug design, uğurböceği resimleri,entim,+18,ucuk dovmler,uçuk dövme,ayıp resimler,ilginç resimler,ilginç,çılgın dövme,cılgın dovme,crazy tattoo, crazy design,uçak,ucak,uçak dövme,uçak dövmeleri,uçak desenleri,uçak şekilleri,aircraft,aircaraft tattoo,aircraft design, tribal,mini tribal,tiribal,tribal dövme,tiribal dövme,tiribal tattoo,tribal design,yeni tribal desenler,yeni tribal,new tribal, new tribal design,new tribal tattoo,tiribal dövme,tribal şekiller,tribal şekil,timsah,tımsah,timsah dövme,timsah desenleri, timsah resimleri,alligator,crocodile tattoo,corocodile design,timsah şekilleri,tavşan,tavsan,tavşan dövme,tavşan desenleri,tavşan dövmeleri, tavşanlar,rabbit,rabbit tattoo,rabbit design,tavsan dövmeleri,takım logoları,takım amblemleri,takım sembolleri,1.lig,2.lig, siplit,split,yırtık deri,yırtılan deri,deriden çıkan,split tattoo,siplit tattoo,toto,tatto,yırtılan deriden çıkan dövme,silah,silah dövme,silah resimleri, silah desenleri,silahlar,sembol,semboller,sembol dövme, weapons tattoo, weapons design,sembole desenleri,sembol şekilleri,savaşçı,savaşcı,savaşci,savaş dövme,savaşçı dövmeleri,savaşçı desenleri,tattoomix,şişli,dövme,istanbul,istanbul dövme,türk dövme sanatı,turk dövme,ucuz dövme,uygun dövme,iyi dövmeci,gölgeli dövme,gölge dövmesi,sarmasık,sarmaşık,sarmaşik, sarmaşık dövme,sarmaşık desenleri,sarmaşık resimleri,sarmasık dövmeleri,punk,pank,punk tattoo,punk design,ivy,ivy design,ivy tattoo,puma tattoo,puma,pars,puma resimleri, puma şekilleri,puma design,puma dövmeleri,puma dövmesi,pumalar,puma dövme,puma tatu,portre,portre dövmeler,portre dövmeleri,bayan dövme,bayan dövmeci, dövme kursu,dövme okulu,dövme dersi,ressam dövme,ressam dövmeci,ressan dövmeleri,ressam portreleri,pegasus,pegasus dövme,pegasus resimleri,unicorn, unicorn tattoo,unicorn design,pegasus dövmeleri,papatya,papatya dövme,papatya dövmeleri,papatya desenleri,papatya resimleri,daisy,daisy tattoo,daiy design,kanat resimleri,kanat dövmeleri,kanat dövmesi,wing pictures,wing tattoo,kaplama dövmeleri,kaplama dövmesi,kaplama resimleri,dış cephe kaplama,kapatma,kuzu çevirme,dikkat çevirme var,kaplumbağa dövmesi,kaplumbağa dövmeleri,kaplumbağa resimleri,ninja turtles,turtle pictures,teenage mutant ninja turtles,tmnt en yeni,karışık resimler,ortaya karışık,ortam karışık,karışık dövme resimleri,karışık dövmeler,kafa karıştırma,Adalar,Arnavutköy,Ataşehir,Avcılar,Bağcılar,Bahçelievler,Bakırköy,Başakşehir,Bayrampaşa,Beşiktaş,Beykoz Beylikdüzü,Beyoğlu,Büyükçekmece,Çatalca,Çekmeköy,Esenler,Esenyurt,Eyüp,Fatih,Gaziosmanpaşa,Güngören,Kadıköy,Kağıthane,Kartal ,Küçükçekmece,Maltepe,Pendik,Sancaktepe,Sarıyer,Silivri,Sultanbeyli,Sultangazi,Şile,Şişli,Tuzla,Ümraniye,Üsküdar,Zeytinburnu,Adalar dövme,Arnavutköy dövme, Ataşehir dövme,Avcılar dövme,Bağcılar dövme,Bahçelievler dövme,Bakırköy dövme,Başakşehir dövme,Bayrampaşa dövme,Beşiktaş dövme,Beykoz dövme Beylikdüzü dövme,Beyoğlu dövme,Büyükçekmece dövme,Çatalca dövme,Çekmeköy dövme,Esenler dövme,Esenyurt dövme,Eyüp dövme,Fatih dövme,Gaziosmanpaşa dövme, Güngören dövme,Kadık&oum

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !